П’ятого жовтня 2021 року відділ міжнародних зв`язків ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) та науково-педагогічні працівники економічного факультету (доценти Корінний С.О., Линенко А.В., Огренич Ю.О.) та біологічного факультету (доцентка Бойка О.А.) взяли участь у семінарі «Чому необхідно зробити віртуальну мобільність більш привабливою та доступною?». Захід проходив у рамках воркшопу для викладачів і тренерів «Активізація потенціалу віртуальної мобільності». Семінар провели учасники Стратегічного партнерства «Еразмус + New Modes of Mobility» – Дебреценський університет (Угорщина), університет прикладних наук Вюрцбург-Швайнфурт (ФРН), університет прикладних наук Фонтис (Нідерланди), університет прикладних наук Сейняйоки (Фінляндія), Зеленогурський університет (Республіка Польща) та університет «Лучіан Блага» у Сібіу (Румунія).
Спікери заходу акцентували увагу на необхідності переосмислення характерних ознак мобільності за часів сучасної пандемії, зокрема, йшлося про інклюзивність, більшу кількість учасників і підготовку студентів до вимог діджиталізації. Можливості віртуальної мобільності реалізуються в рамках курсів, які пропонуються учасниками стратегічних партнерств, вони відкривають доступ до глобального академічного середовища, певною мірою симулюють досвід навчання за кордоном, дають можливість міжкультурних комунікацій, інкорпорують національні освітні практики в іноземний контент. Dominik Winkler підкреслив, що віртуальна мобільність студентів польського та німецького вишів здійснюється в рамках курсу Міжнародного проєктного менеджменту в Зеленогурському університеті та повністю відповідає запитам бізнесу, що беруть участь у складанні та модернізації курсу протягом останніх 25 років. Головними перевагами тісної співпраці зі стейкхолдерами є робота в міжнародних командах, перехід від оволодіння теоретичними знаннями до виконання практичних завдань, спільна з підприємствами підготовка проєктів (аналіз ринків, конкуренції, продажів і потенційних постачальників тощо).
Учасники семінару ознайомилися зі специфікою організації діяльності в рамках стратегічного партнерства, дізналися про сильні та слабкі сторони віртуальної мобільності, поставили питання й обмінялися контактною інформацією. Семінари про виклики віртуальної та змішаної мобільності, а також розвиток віртуальної мобільності відбудуться 2 листопада та 1 грудня 2021 р.
Аліна Осаул,
начальниця відділу міжнародних зв`язків