На економічному факультеті відбулися заходи у межах Днів Erasmus

У період з 9 по 14 жовтня 2023 року відбулися Дні Erasmus у Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University). Міжнародна та проєктна діяльність на сьогодні – серед пріоритетних напрямків розвитку університету й інформаційні заходи у межах Днів Erasmus у ЗНУ проводяться не вперше.

Економічний факультет ЗНУ у програмі заходів був представлений п’ятьма заходами, які привертають увагу своєю різноманітністю.  Це онлайн-вебінар, осмислення досвіду академічної мобільності в університеті Дарем (Велика Британія) та університеті Білефельд (Німеччина), гостьова лекція та онлайн-лекція.

Розпочав тиждень Днів Erasmus на економічному факультеті онлайн-вебінар «Кейси проєкту Erasmus+ JMM DIRUT»: успіхи, сумніви та невдачі», який відбувся 9 жовтня.

1_1

Изображение 1 из 2

Координатор проєкту «Диверсифікація сільського туризму через збалансованість та креативність: поширення Європейського досвіду в Україні» к.е.н.,доц. Наталя Венгерська розповіла про результати, яких вдалося досягнути за три роки виконання проєкту. Головною його метою стала диверсифікація сільського туризму України на засадах збалансованості та креативності шляхом оснащення магістрів освітньої програми «Економіка» спеціальності «Міжнародна економіка» ЗНУ та підприємців в сфері сільського туризму фаховими компетенціями з формування бізнес-моделей відповідно до європейських цінностей, принципів встановлення гармонійного балансу між екологічними, економічними, соціокультурними аспектами. В межах навчального курсу «Диверсифікація сільського туризму через збалансованість та креативність: поширення європейського досвіду в Україні» (4 модулі) та щорічних семінарів-тренінгів, дискусій з експертами та наукових конференцій було узагальнено теоретичний та практичний досвід щодо диверсифікації бізнес-моделей сільського туризму на засадах збалансованості та креативності. У роботі онлайн-вебінару взяли участь учасники з 5 областей України: Запорізької, Дніпропетровської, Харківської, Сумської та Черкаської. Варто відзначити, що тема вебінару була цікавою для всіх учасників, що викликало активну дискусію під час обговорення досвіду.

Наступного дня, 10 жовтня, відбулися два заходи. Студентка 4 курсу спеціальності «Фінанси, банківська справа і страхування» освітньої програми «Фінанси і кредит» Анастасія Сопіна у доповіді «Міжнародні обміни Еразмус+: як студентам отримати та успішно реалізувати можливість навчання у провідному закордонному університеті» розповіла про свій досвід участі у програмі академічної мобільності.

2_1

Изображение 1 из 5

За час навчання на економічному факультеті студентка взяла участь у кількох програмах студентського обміну у межах програми Erasmus+ (наприклад, навчання протягом року за програмою Вроцлавського університету). У своєму виступі Анастасія розповіла про особливості програм Erasmus+, які документи необхідні для подання до участі у програмі. Також, велику увагу було приділено питанням зручного та економного виїзду за кордон, корисним додаткам у подорожі Європою, умовам проживання. Серед порад майбутнім учасникам програм Erasmus+ було побажання не обмежувати своє перебування за кордоном тільки навчальним процесом, а й присвятити час подорожам та знайомству з культурою та пам’ятками країни перебування. Слухачі доповіді активно задавали питання про те, з якого курсу можна брати участь у програмі студентської мобільності, вимоги щодо успішності до кандидатів на участь у програмі та інші. Наприкінці зустрічі учасники подякували доповідачу за корисну інформацію та цікаву зустріч.

Також у цей день  відбулася гостьова лекція доктора наук, професора факультету бізнес-адміністрування та економіки Беліфельдського університету (Німеччина) Kevina Tierney на тему: «Operations Research: Making Decisions with Math».

3_1

Изображение 1 из 4

Захід викликав значний інтерес серед наукової спільноти та здобувачів різних освітніх програм. Більш ніж 160 осіб завітали на зібрання та взяли участь в обговоренні й жвавій дискусії. Під час лекції професор Kevin Tierney розкрив особливості використання оптимізаційних моделей для вирішення задач оптимізації маршрутів доставки (Capacitated Vehicle Routing Problem (CVRP)). Особливу увагу у лекції було приділено питанням поєднання класичних методів оптимізації з сучасними підходами, а саме нейронними мережами та використанням чату GPT. Гість був приємно вражений зацікавленістю здобувачів щодо теми його дослідження та рівнем англійської мови студентів, а також активністю і сміливістю бакалаврів та магістрів.

У п’ятницю, 13 жовтня, відбулася зустріч «Академічна мобільність до університету Білефельд: можливості та перспективи». Під час зустрічі колектив викладачів ЗНУ (д.е.н., професорка кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму Анна Переверзєва, к.е.н., доцентка кафедри обліку та оподаткування Вікторія Гринь, к.е.н., доцентка кафедри управління персоналу та маркетингу Вікторія Малтиз, к.е.н., доцентка, в.о. завідувача кафедри підприємництва, менеджменту організацій та логістики Тетяна Павлюк, к.е.н., доцентка кафедри підприємництва, менеджменту організацій та логістики Юлія Полусмяк) розповіли про свій досвід міжнародного стажування в університеті Білефельд (Німеччина) у червні 2023 р. за програмою Erasmus+.

4_2

Изображение 2 из 5

Присутні дізналися про особливості написання CV та мали можливість побачити його приклад для участі в програмах міжнародного обміну від Анни Переверзєвої. Також цікавою була інформація щодо освітніх програм, їх структури та освітніх компонент на факультету бізнес-адміністрування та економіки Білефельдского університету.

Про особливості заповнення Mobility Agreement розповіла Тетяна Павлюк. Особливо цікаво було послухати цікаві факти про Білефельдський університет та враження Тетяни Сергіївни від поїздки.

Вікторія Малтиз окреслила важливість діджиталізації бізнес-процесів, послуг і враховуючи те, що університет наразі надає освітні послуги в цифровому форматі – запропонувала впровадження досвіду Університету Білефельд, через розширення матеріально-технічної бази ЗНУ за рахунок створення Лабораторії цифрового навчання «Медіа-центру ЗНУ», яка буде оснащена технікою для: відео-, аудіо-запису; технікою для створення креативів; формування 3D моделей для вивчення навчальних матеріалів; технікою віртуальної реальності тощо. Це слугуватиме базою для формування якісного цифрового матеріалу (запису лекцій, озвучування демонстраційних матеріалів, запису інтерв’ю, подкастів, прес-конференцій, брифінгів, семінарів, творчих зустрічей) і реалізації творчих ідей для студентів та викладачів з метою надання більш якісних освітніх послуг університету в дистанційному форматі. Формування інформативну для просування через соціальні мережі тощо. Крім того одна з ідей реалізації діяльності Медіа-центру : надання зовнішніх послуг щодо оренди студії та техніки з метою запису аудіо і відео матеріалів в чому дійсно наразі є потреба на ринку послуг.

Захоплюючою була он-лайн екскурсія до надсучасної бібліотеки Білефельдського університету, яка провела Вікторія Гринь. Також учасники лекції ознайомилися з можливостями одного з найбільших у світі проекту веб-ресурсів, який реалізовано бібліотекою Білефельдського університету під назвою BASE (Bielefeld Academic Search Engine з англ. Білефельдська академічна пошукова система).

Заходом, що завершував Дні Erasmus на економічному факультеті ЗНУ, стала відкрита онлайн-лекція «Головні особливості цифровізації економіки в умовах пандемії: практика ЄС», що відбулася 14 жовтня для студентів 3 курсу економічного факультету та всіх зацікавлених гостей. На початку лекції д.е.н., професорка кафедри управління персоналом та маркетингу Ірина Дашко нагадала, що онлайн-лекція відбувається у рамках курсу «Цифровізація економіки в умовах пандемії Сovid-19 як стратегічна платформа розвитку економіки держави» (JMM EU-DIGITIZATION) – програма Еразмус+, напрям Жан Моне, за підтримки Європейського інструменту сусідства. Метою проекту є: формування цифрової компетентності у здобувачів вищої освіти Запорізького національного університету та представників бізнесу шляхом впровадження європейського досвіду цифровізації економіки та навчання їх особливостей використання цифрових технологій у професійній діяльності (роботі), повсякденному житті, на українських підприємствах, що сприятиме стратегічному розвитку економіки області, регіону та держави в умовах пандемії Covid-19.

5_1

Изображение 1 из 5

Під час лекції д.е.н., професорка кафедри фінансів, банківської справи та страхування Юлія Огренич розповіла про виклики у питаннях цифровізації, яки виникли під час пандемії Covid-19 в Україні та країнах ЄС. Розглянуто вплив Covid-19 на цифровізацію, автоматизацію, оцифровку документів та впровадження онлайн-платформ у країнах ЄС. Особливу увагу у лекції було приділено програмі «Цифрова Європа» (Digital Europe) на 2021-2027 роки. Також були розглянути ефекти впливу цифровізації на макроекономічну стабільність в умовах пандемії Covid-19 у країнах ЄС. Запрошений на лекцію експерт Мілена Тупікова розповіла про особливості цифровізації у Чеській Республіці. Наприкінці онлайн-лекції учасникам було запропоновано взяти участь у вікторині з питань діджиталізації.

В цілому, заходи на економічному факультеті ЗНУ, присвячені Дням Erasmus, показали велику зацікавленість учасників у питаннях, що розглядалися, викликали цікаві обговорення та дискусії.

 

 

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.