Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка економічного факультету, директорка українського креативного агентства «Nuevo Design» Анастасія Бобришева

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка економічного факультету, директорка українського креативного агентства «Nuevo Design» Анастасія Бобришева

У Запорізькому національному університеті триває реалізація профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». Сьогодні в інтерв’ю з вихованкою ОП «Міжнародної економіки» Анастасією Бобришевою йтиметься про те, наскільки важливо для досягнення успіху в креативній галузі любити свою справу, бути цілеспрямованою в досягненні поставлених цілей, бажати подорожувати й знайомитися з різними культурами. Також одна з талановитих випускниць економічного факультету розкаже про студентські роки та свої кроки до побудови кар’єри.

— Пані Анастасіє, розкажіть, будь ласка, про навчання на економічному факультеті ЗНУ. У якому році Ви його закінчили? Де зараз працюєте та яку посаду обіймаєте?
— У 2013 році я отримала диплом економічного факультету Запорізького національного університету за освітньо-професійною програмою «Міжнародна економіка». Свою першу роботу закордоном я знайшла ще під час навчання у виші й поїхала туди одразу після випуску. За роки життя в ОАЕ я змінила 3 компанії, а зараз обіймаю посаду директорки українського креативного агентства «Nuevo Design». Компанія на ринку Еміратів успішно працює з 2014 року, і я дуже пишаюсь тим, що українські таланти й сервіси стають успішними закордоном.
— Чи мріяли Ви стати економістом?
— Я не можу сказати, що я з дитинства знала, ким хочу бути. Я була дуже різнобічно розвинена, і мені все вдавалось однаково легко, тому обрати фах було складно. Але я завжди мріяла подорожувати й знайомитися з різними культурами, побачити світ. Також у школі я навчалася за економічною спеціалізацією, тож коли об’єднала ці два фактори, варіант міжнародної економіки виявися дуже привабливим.
— Які знання та навички, здобуті під час навчання у виші, Ви використовуєте в своїй професійній діяльності?
— Мені пощастило, бо я почала працювати одразу за фахом і закордоном. За таких умов так чи так знання міжнародної економіки необхідні. Коли я працювала в галузі авіації, в пригоді стали знання контрактів, фінансових документів і логістики. В іншій компанії я займалась бюджетуванням великих проєктів, і там без знання основ фінансів й аудиту було б неможливо працювати. А зараз моя посада вимагає розуміння всіх аспектів бізнесу – починаючи від операційного менеджменту й закінчуючи HR.
— Що Ви порадили б студентам, які навчаються за освітньо-професійною програмою «Міжнародна економіка»?
— Найголовніше – брати від навчання максимум і бути активним у студентському житті, отримувати досвід роботи. Бути відкритим для можливостей, будувати нетворкінг, ставити цілі та йти до них уже зараз. Усе це значно полегшить життя після навчання й закладе фундамент для успішної кар’єри.
— На Вашу думку, на сьогодні Ви досягли тих цілей, які ставили перед собою?
— Для мене ліміт – тільки зірки. Тому ні. Моє особисте досягнення – кар’єра в креативній галузі, до якої я довго йшла й наразі планую тут активно розвиватися. Моя нагальна мета – щоб про нашу українську компанію говорив весь світ.
— Яким Ви бачите розвиток університету, зокрема економічного факультету, та які напрямки його роботи, на Вашу думку, потребують найбільшої уваги?
— Оскільки я навчалась уже багато років тому, мені складно оцінити сучасний рівень освіти. Але зі свого міжнародного досвіду можу сказати, що найбільш цінуються практичні навички, профільна спеціалізація та професіоналізм. Також, на мою думку, дуже важливим є міжнародний обмін і професійна практика, яка забезпечує реальний професійний досвід. Але найбільш важливі – науково-педагогічні працівники, бо саме від викладачів залежить 80% зацікавленості студента. Я вважаю, що залучення до викладання молодих, активних й енергійних практиків запалює в студентів жагу до освіти.
— Чи рекомендуватиме Ви іншим навчатись в ЗНУ на освітній програмі «Міжнародна економіка»?
— Так, авжеж. Зі свого досвіду можу сказати, що програма навчання дає всі необхідні навички. І це вже завдання студента правильно їх використати. Тим більше, що на факультеті працюють чудові фахівці. Найбільше задоволення мені приносили заняття з Осаул Аліною, Венгерською Наталією й, авжеж, особлива подяка – нашій кураторці Дугієнко Наталі.
— Яким Ви бачите своє подальше професійне майбутнє, про що мрієте?
— Мрія зараз у всіх одна – перемога України та мир на нашій землі, можливість обійняти близьких і друзів. А далі – розбудовувати Україну й залучати весь світ до цього. Працюємо над тим, щоб Україна асоціювалася з інноваціями, креативом і професіоналізмом.

Наталя Дугієнко,
кандидат економічних наук,
доцентка кафедри міжнародної економіки,
природних ресурсів та економіки міжнародного туризму

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.