Студенти та молоді вчені під час конференції обговорили «Сталий розвиток економіки на засадах ресурсоефективності»

19 грудня 2024р. на економічному факультеті ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) провели X Всеукраїнську науково-практичну конференцію студентів і молодих вчених «Сталий розвиток економіки на засадах ресурсоефективності». Молоді науковці та їхні наукові керівники обрали для дослідження актуальні питання, пов’язані із сучасним економічним становищем України та шляхами її повоєнної відбудови.
Пленарне засідання конференції розпочалося вітальними словами проректора з наукової роботи, доктора наук, професора Геннадія Васильчука, декана економічного факультету, професорки кафедри управління персоналом та маркетингу, докторки наук Валентини Гельман, завідувачки кафедри фінансів, банківської справи, страхування та фондового ринку Запорізького національного університету, докторки наук, професорки Алли Череп. У їхніх виступах йшлося про важливість розвитку студентської науки, а також про те, що на економічному факультеті ЗНУ створені всі умови для охочих ще під час навчання розпочати свій науковий шлях. Також учасникам конференції нагадали, що саме на них у майбутньому покладено відповідальну місію – повоєнну відбудову нашої країни, розвиток її економіки. Здобувачам освіти економічного факультету побажали плідної роботи та нагадали, що за результатами роботи конференції вийде збірник наукових статей.

Під час пленарного засідання перед його учасниками виступили здобувачі освіти ЗНУ: студентка 3 курсу освітнього рівня бакалавр спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» освітньої програми «Фінанси і кредит» Софія Аношіна (наукова керівниця – завідувачка кафедри фінансів, банківської справи, страхування та фондового ринку ЗНУ, докторка наук, професорка Алла Череп, тема дослідження «Вплив ресурсоефективності на національну безпеку»), студент 3 курсу освітнього рівня бакалавр спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» освітньої програми «Фінанси і кредит» Олексій Проскура (тема наукової роботи «Страхування як спосіб інвестування в майбутнє») та студент 2 курсу освітнього рівня магістр спеціальності 051 «Економіка» освітньої програми «Економічна кібернетика» Олександр Шумейко (науковий керівник – професор кафедри економічної кібернетики ЗНУ, доктор наук, доцент Сергій Іванов, тема «Ресурсоефективне управління мікропідприємством на базі застосування інструментів штучного інтелекту»). Керівниця ПП «Даната» Наталія Зачепило у своєму виступі висвітлила «Сучасні проблеми землевпорядкування в Україні». Здобувач PhD кафедри управління персоналом і маркетингу ЗНУ Ігор Прокоф’єв розглянув таку тему, як корпоративні нейромережі та їхній вплив на бізнес-процеси. Студентка 1 курсу освітнього рівня магістр спеціальності 051 «Економіка» освітньої програми «Економічна кібернетика» Орина Ракша (наукова керівниця – доцентка кафедри економічної кібернетики, кандидатка наук Віта Лось) оприлюднила «Аналіз споживчого кошика: виклики, зміни та прогнози». Студентка 2 курсу освітнього рівня бакалавр спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» освітньої програми «Фінанси і кредит» Тетяна Чепурна розглянула «Роль інновацій в економічній системі на макрорівні». Студентка 4 курсу освітнього рівня бакалавр спеціальності 071 «Облік і оподаткування» освітньої програми «Облік і аудит» Аліна Варламова оприлюднила результати свого дослідження на тему «Стратегічний розвиток Широківської сільської територіальної громади в умовах подолання воєнних викликів». Студентка 4 курсу освітнього рівня бакалавр спеціальності 051 «Економіка» освітньої програми «Управління персоналом та економіка праці» Еля Лосєва (наукова керівниця — професорка кафедри управління персоналом і маркетингу Ірина Дашко) презентувала «Стратегічну екологічну оцінку ПрАТ “Запорізький абразивний комбінат”». Студентка Олександра Шевченко висвітлила таку важливу тему, як «Повоєнний розвиток сільських територій України». Студентка 2 курсу освітнього рівня бакалавр спеціальності 051 «Економіка» освітньої програми «Міжнародна економіка» Анна Мороз розглянула тему: «Роль держави у формуванні зеленої економіки: макроекономічний аспект».

Надалі робота учасників конференції продовжилася за такими секційними напрямками, як: «Інтеграція фізіократичних підходів та інноваційних методів ведення бізнесу в сфері енергозбереження», «Формування стратегії розвитку економіки на засадах екологічності, енергозбереження та альтернативної енергетики», «Дослідження ризиків, пов’язаних із процесом впровадження сучасних ресурсозберігаючих технологій», «Проблеми фінансового забезпечення процесу розробки та впровадження екологічних технологій для суб’єктів господарювання», «Сучасний стан та перспективи зеленого туризму в Україні», «Розвиток органічного ринку в Україні».
Усі виступи супроводжувались яскравими презентаціями. Актуальні теми наукових розвідок молодих вчених викликали неабияке зацікавлення у присутніх, про що свідчили обговорення та питання, які виникли у присутніх під час пленарного засідання під час прослуховування доповідей молодих вчених.
«Бажаємо всім учасникам невичерпного натхнення в наукових пошуках, нових креативних ідей та їх успішного втілення в життя!» – звернулися до молодих вчених організатори конференції.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.