Оріхівські старшокласники завітали на економічний факультет

25 грудня 2024р. на економічному факультеті Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулася зустріч із учнями Опорного закладу загальної середньої освіти «Сузір’я» Оріхівської міської ради, організована кафедрою обліку та оподаткування. У заході взяли участь школярі 9-го та 11-го класів.
Економічний факультет під час заходу представили декан факультету професорка Валентина Гельман, завідувачка кафедри фінансів, банківської справи, страхування та фондового ринку, професорка Алла Череп, завідувачка кафедри обліку і оподаткування, професорка Неля Проскуріна, завідувачка кафедри економічної кібернетики, професорка Наталія Максишко, в.о завідувачки кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму, професорка Оксана Гамова, в.о. завідувачки кафедри управління персоналом і маркетингу, доцентка Вікторія Малтиз, доцентка кафедри обліку і оподаткування Вікторія Сьомченко, професор кафедри економічної кібернетики Ігор Козін, старший викладач кафедри економічної кібернетики Олег Баштаннік, заступник декана з міжнародної діяльності, доцент Дмитро Очеретін і заступниця декана з профорієнтаційної роботи Валерія Тимошик.
Захід розпочався з короткої екскурсії факультетом, після чого продовжився у теплій атмосфері за кавою-брейк у комп’ютерному класі (аудиторія 204, навчальний корпус № 5).

У своєму вітальному слові Валентина Гельман наголосила на важливості таких зустрічей, які допомагають школярам у непростий час зробити свідомий вибір університету, факультету та спеціальності для подальшого навчання. Вона підкреслила, що обираючи спеціальність, молодь визначає свою майбутню професію і перспективи працевлаштування. Також декан факультету окреслила переваги навчання на економічному факультеті ЗНУ, акцентуючи увагу на практичній спрямованості навчання. Студенти мають можливість проходити стажування на провідних підприємствах, організаціях, установах, що дає їм змогу здобути реальний досвід роботи ще під час навчання. Це суттєво підвищує їхню конкурентноспроможність на ринку праці.
Під час заходу представники кафедр детально ознайомили учнів з освітніми програмами факультету. Завідувачка кафедри облік та оподаткування Неля Проскуріна розповіла про освітню програму «Облік і аудит», актуальність професії бухгалтера, яка дозволяє працювати в різних галузях бізнесу, державного управління та аудиту. Ця освітня програма створює міцну основу для підготовки високоякісної інформації, необхідної для ефективного управління бізнес-процесами, з урахуванням норм національного та міжнародного законодавства, а також професійних та етичних стандартів.
Професор кафедри економічна кібернетика Ігор Козін розглянув перспективи спеціальності за освітньою програмою «Економічна кібернетика», що готує фахівців, здатних приймати ефективні економічні рішення. Студенти, які здобувають знання з економічної кібернетики, опановують інформаційні технології, аналітичне мислення, моделювання та прогнозування економічних процесів. Це дозволяє їм мати широкий спектр посад у бізнесі, державному управлінні та наукових установах.
Декан факультету Валентина Гельман представила освітні програми «Управління персоналом та економіка праці», «Маркетинг» і «Міжнародна економіка», акцентуючи увагу на їх актуальності та важливості для сучасної економіки. Управління персоналом еволюціонує паралельно з розвитком суспільства та глобальної цивілізації. Людський фактор стає ключовим елементом стратегічного розвитку. Сучасна HR-функція на підприємствах базується на гнучкості, інтеграції в бізнес-процеси та здатності залучати, утримувати і розвивати талановитих співробітників. Спеціальність «Маркетинг» є однією з найважливіших і незамінних для економічного зростання, особливо в умовах євроінтеграції та виходу на глобальні ринки. Ефективний маркетинг є необхідною умовою для адаптації вітчизняного бізнесу до сучасних викликів і підвищення його конкурентоспроможності. Освітня програма «Міжнародна економіка» зберігатиме свою актуальність у майбутньому. Зростання глобалізаційних процесів і посилення міжнародної взаємодії зумовлюють потребу у фахівцях, які розуміють економічні явища у світовому контексті. Це пов’язано з тим, що співпраця між країнами охоплює численні сфери, такі як торгівля, фінанси, технології та культура.
Завідувачка кафедри фінансів, банківської справи, страхування та фондового ринку Алла Череп розповіла про можливості, які відкриває програма «Фінанси і кредит» та зазначила, що ця програма є сучасною відповіддю на запити глобалізованого світу, в якому фінансова грамотність та компетентність є необхідними для досягнення успіху. Завдяки своєму широкому спектру знань і навичок випускники програми «фінанси і кредит» можуть допомагати бізнесам та організаціям адаптуватися до змін, управляти ризиками та забезпечувати стійкий розвиток. Також вона розповіла про можливості міжнародного стажування, зокрема в Болгарії.

Заступниця декана економічного факультету з профорієнтаційної роботи Валерія Тимошик запросила школярів взяти участь у безкоштовних пробних тренінгах із тестів НМТ, які планується провести в ЗНУ в лютому 2025 року. Наприкінці зустрічі декан Валентина Гельман подякувала учасникам та висловила сподівання, що наступна зустріч відбудеться вже у стінах університету у статусі студентів економічного факультету.

Валерія Тимошик,
заступник декана економічного факультету з профорієнтаційної роботи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.