Для здобувачів третього рівня вищої освіти провели майстер-класи від науковців і фахівців-практиків

20 вересня на економічному факультеті ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося засідання XIII Міжнародного круглого столу «Інтеграція освіти, науки і бізнесу». Його учасниками стали представники влади, науки і бізнесу, а також – здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти. В межах заходу чимало учасників виступили з доповідями на актуальні теми, провели тренінги для здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти з галузі знань 05 «Соціальні та поведінкові науки» за спеціальністю 051 «Економіка».

Мета засідання круглого столу «Інтеграція освіти, науки і бізнесу» полягає в обміні ідеями, реалізації бізнес-можливостей та створенні спільних проєктів у сферах технологічного трансферу й інновацій, що дозволить здобувачам третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти перейняти досвід, врахувати ідеї та поради у своїх дослідженнях. У межах засідання круглого столу обговорили такі важливі питання: налагодження співпраці між університетами та суб’єктами господарювання; управління людськими ресурсами та кадрова політика на підприємствах; перспективи цифровізації економіки; пожвавлення інвестиційно-інноваційної діяльності суб’єктів господарювання; роль програмного забезпечення у роботі малого та середнього бізнесу; напрямки співробітництва України та ЄС; сучасні системи управління підприємством; цифрова трансформація бізнесу та ін.

Пленарне засідання та тематичні дискусії засідання міжнародного круглого столу провели 20 вересня 2024 року. Активними учасниками заходів стали стейкхолдери та здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти, які апробували результати своїх досліджень. Зокрема, директор ТОВ «Запорізький інструментальний завод» Василь Стулень провів тренінг на тему «Основні аспекти цифровізації бізнес-процесів підприємства». Під час тренінгу висвітлено питання щодо особливостей здійснення цифровізації бізнес-процесів підприємства, впровадження програмних продуктів, використання сучасних технологій для автоматизації роботи та надано практичні рекомендації для підприємств. Тренінг зацікавив таких здобувачів: Оксана Васильєва, Станіслав Нагаєць, Олександр Гордій, Олександр Ткачук, Олександр Андросов, Сергій Щусь. Вони досліджують питання використання інноваційних технологій і враховують рекомендації в межах своїх досліджень. За час заходу виступив і начальник відділу управління підбору, комплектування та розвитку персоналу ПАТ «Запоріжсталь» Володимир Гриценко з доповіддю на тему «Кадрова політика на підприємствах в умовах сьогодення». Він розкрив питання розробки кадрової політики на підприємстві, впровадження методів мотивації працівників і надав практичні поради до управління кадрами. Доповіддю зацікавився здобувач Роман Лесів, адже він досліджує питання управління персоналу промислових підприємств.

Керуючий справами виконавчого апарату Запорізької обласної ради Володимир Подорожко обрав темою своєї доповіді «Перспективи активізації інноваційно-інвестиційної діяльності підприємств Запорізької області». Спікер розповів про практичні аспекти залучення інвестицій в роботу підприємств, напрямки активізації інноваційної діяльності. Це зацікавило таких здобувачів третього (освітньо-наукового рівня) рівня вищої освіти як: Владислав Блинов, Сергій Сколибог, Ніна Мороз, Іван Марков, Олександр Андросов, Ярослав Карпов. Вони займаються саме цією темою дослідження і врахують рекомендації в свої дисертаційних роботах. Також тренінг провела докторка наук, професорка кафедри маркетингу і торговельного підприємництва Хмельницького національного університету Ольга Гончар, обравши тему «Особливості цифровізації маркетингової діяльності підприємства в умовах сьогодення». Доповідачка розкрила сучасні інструменти цифрового маркетингу, визначила їхні переваги та недоліки, перспективи використання хмарних сервісів на підприємствах, надала власні рекомендації до впровадження CRM систем на підприємствах. Чимало питань поставили здобувачі Сергій Щусь, Денис Федоров, Анатолій Лещенко, Олександр Ткаченко, Денис Рева, які досліджують ці питання в дисертаційних роботах.

Із доповіддю виступив доктор наук, проректор з економіки та розвитку Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя Роман Шерстюк на тему «Перспективи розвитку та відновлення роботи малого бізнесу в Україні». Здобувачі Владислав Дмитрієв, Анатолій Лещенко, Майя Оніщенко, Іван Колобердянко зацікавилися темою виступу. Докторка PhD соціальних наук (менеджмент), доцентка Маріямпольської колегії Регіна Андрюкайтене провела тренінг на тему «Теоретико-практичні аспекти розробки конкурентної стратегії на підприємствах Литви». Науковиця висвітлила такі питання: оцінка конкурентноспроможності; теоретико-методичні засади формування конкурентної стратегії; особливості формування конкурентних переваг на підприємстві. Також професорка Університету Ромериса (Литва), докторка наук Жанета Симанавичене провела тренінг на тему «Методичні засади цифровізації на підприємствах Литви». Вона зосередила увагу на таких питаннях: стан використання програмних продуктів на підприємствах Литви; перспективи до впровадження нових технологій; напрямки цифровізації бізнес-процесів. Крім того, спікери закликали здобувачів долучатися до участі у програмах міжнародної академічної мобільності, апробації результатів наукових досліджень у закордонних виданнях.

Активними учасниками засідання круглого столу стали здобувачі та здобувачки третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти. Серед тих, хто виступив із доповідями були: Сергій Ткаченко («Цифровізація економіки як стратегічна платформа розвитку держави»), Ігор Прокоф’єв («Поєднання CRM, аналітичних та облікових систем в інтегральну систему управління підприємством: шлях до ефективного бізнесу»), Анатолій Лещенко («Відновлення роботи підприємств в умовах сьогодення»), Майя Оніщенко («Напрямки підвищення ефективності діяльності підприємств державної та недержавної форми власності»), Роман Лесів («Сучасні підходи до оцінки ефективності управління персоналом підприємств»), Роман Кучерявий («Стан електроенергетики в Україні»), Денис Рева («Застосування сучасних маркетингових інструментів»), Олександр Андросов («Перспективні напрями цифровізації промислових підприємств України») та інші.

Наприкінці заходу здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти подякували організаторам за проведення XIII Міжнародного круглого столу «Інтеграція освіти, науки і бізнесу».

Для довідки

XIII Міжнародний круглий стіл «Інтеграція освіти, науки і бізнесу» провели за сприяння програми Європейського Союзу «Еразмус+», напрям ім. Жана Моне у межах проєктів ERASMUS-JMO-2021-HEI-TCH-RSCH «Європейська гуманістична візія в управлінні людськими ресурсами» та 101085727 – EU-DIGITIZATION – ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH «Цифровізація економіки в умовах пандемії Сovid-19 як стратегічна платформа розвитку економіки держави» на базі економічного факультету Запорізького національного університету, Регіонального фонду підтримки підприємництва в Запорізькій області, АТ «Ощадбанк», АТ КБ «ПРИВАТБАНК», АТ «УКРСИББАНК», ПАТ «Запоріжсталь», ПрАТ «Запоріжтрансформатор», АТ «МОТОР СІЧ».

Алла Череп,
докторка наук, професорка, завідувачка кафедри фінансів, банківської справи, страхування та фондового ринку, гарантка освітньо-наукової програми підготовки здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти (ступеня доктора філософії) «Економіка» в галузі знань 05 «Соціальні та поведінкові науки» зі спеціальності 051 «Економіка»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.