25 жовтня на економічному факультеті ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) кафедра економічної кібернетики провела гостьову лекцію ERP-консультантки ІТ-компанії Clarity Ukraine, тім-ліда команди консультантів Василини Пахомової. Тема її лекції: «Компетенція ERP-консультанта та розробника. Як стати успішним в професії?».
На початку з привітальним словом до присутніх звернулась завідувачка кафедри економічної кібернетики, докторка наук професорка Наталія Максишко. Вона зазначила, що гостьова лекція представників компанії «Сlarity Ukraine» – чергова в низці запланованих зустрічей. Онлайн-лекцію присвятили компетенціям та знанням ERP-консультанта та розробника на реальних проєктах. Під час цієї лекції присутні дізналися, які софт- і хард-скіли потрібні, щоб стати успішним у професії, та які дисципліни та знання знадобляться на практиці.
Присутнім розповіли, що «Сlarity Ukraine» – одна з великих компаній, яка спеціалізується на розробці та впровадженні ERP-системи Microsoft Dynamics 365 Business Central для автоматизації бізнес-процесів у компаніях будь-якого розміру. Клієнтами її є мережа мультимаркетів «Аврора», агропромислова компанія Kernel, компанія Glovo, міжнародна група компаній, яка розвиває проєкти в ритейлі, комерційній нерухомості та готельному бізнесі у низці європейських країн, Torwell Group. У «Сlarity Ukraine» розробили українську локалізацію Business Central і набір інших корисних додатків для AppSource.
На початку лекції Василина Пахомова розповіла про свій шлях у професії від позиції Junior ERP Consultant ще під час навчання у Київському національному економічному університеті ім. В. Гетьмана до Delivery Manager і керівника команди більш ніж 20 людей. Доповідачка навела приклади своєї участі у багатьох проєктах в Україні та за кордоном. Йшлося і про те, що діяльність ERP-консультанта складається з аналізу роботи компанії (виявлення процесів, які можна покращити, та як ці процеси впровадити в ERP-системі), налаштування системи, навчання співробітників, підтримки та оновлення системи. ERP-консультант повинен вміти аналізувати бізнес-процеси, працювати з даними, володіти англійською мовою, бути комунікабельним та уважним до деталей.
Своєю чергою, ERP-розробник займається розробкою нових функцій для задоволення вимог клієнта, інтегрує систему з іншими системами, виправляє помилки та технічні проблеми, займається оновленням і вдосконаленням системи. Для цього фахівці повинні володіти вміннями роботи з даними, навичками об’єктно-орієнтованого програмування, тестування та налагодження коду о. Лекторка розповіла про етапи розвитку новачка у ERP-сфері, особливості менторингу та грейдингу як основи прозорої побудови кар’єри молодого спеціаліста у ІТ-компанії. Під час лекції надали поради для м’якої адаптації на своєму першому робочому місці та переваги роботи у «Сlarity Ukraine». Це можливість працювати дистанційно, повна підтримка ментора з першого дня роботи та деталізовані плани навчання, отримання професійних сертифікатів Microsoft за рахунок компанії, можливість роботи студентів старших курсів.
Лекція виявилась цікавою та корисною для слухачів. Було поставлено значну кількість питань, зокрема, щодо готовності випускника освітньої програми «Економічна кібернетика», інших програм економічного факультету та ІННІ ЗНУ працювати ERP-консультантом або розробником — без додаткового навчання. На заході підкреслили: «Випускник-соціолог ЗНУ успішно керує цифровізацією всієї України, чому б випускникам-економічного напряму не спробувати свої сили у впровадженні ERP-систем». Серед питань, які цікавили здобувачів освіти, були умови проходження випробувального терміну та підтримки кар’єрного зростання, розвитку навичок після завершення адаптації. Жвавий інтерес як першокурсників, так і магістрів і професорів був виявлений до рівня стартової оплати у ІТ-компанії.
Викладачі та студенти економічного й інших факультетів та Інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ ім. Ю Потебні, висловили вдячність Василині Пахомовій та компанії «Сlarity Ukraine» за корисну лекцію та поради щодо початку і прискорення кар’єри.