Кафедра міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму

 

 

 

 

 

 

БАЩЕВАНЖИ ОЛЬГА ВАЛЕНТИНІВНА

Старший лаборант кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму.

Народилася 18 листопада 1973 року. За фаховою освітою – оператор зв’язку. Розпочала свою трудову діяльність у 1999 році в галузі поштового зв’язку та телеграфування.    З 01.07.2020 р. працює старшим лаборантом кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму.

БАБМІНДРА ДМИТРО ІВАНОВИЧ
Доктор економічних наук,   професор, завідувач кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму.
Біографія. Бабміндра Дмитро Іванович народився в с. Олександрівці Вознесенівського району Миколаївської області. В 1971 році закінчив Одеський державний екологічний університет (гідрометінститут). Трудову діяльність розпочав інженером Запорізького облводгоспу. Служив строкову службу в Радянській Армії.
З 1973 по 1992 роки працював у Запорізькому інституті землеустрою, пройшов шлях від старшого інженера до директора інституту. В 1995 році стажувався у Королівському інституті Сурвеєрів (Англія). В 1996 році навчався в університеті штату Айдахо (США). В 1997 році пройшов стажування в центрі реєстрації нерухомого майна (Англія). Доктор економічних наук, професор академік УЕАН.
З травня 1992 року по червень 2011 – очолював Запорізьке обласне, а потім головне управління земельних ресурсів.
Тричі депутат Запорізької обласної ради
(1990р.-1994р.)
(2002р.-2006р.
)
Автор більше 200 наукових публікацій і 9 наукових монографій. Співавтор розробки і введення у Запорізькій області регіональної програми використання і охорони земельних ресурсів, земельно-агротехнічних паспортів для нових агроформування ринкового типу.
За високі досягнення в проведенні земельної реформи в Запорізькій області Бабміндра Д.І. нагороджений нагрудним знаком Держкомзему України «Почесний землевпорядник Україні», в 2000 році – Грамотою Держкомзему України, в 2002 року – Почесною грамотою Кабінета Міністрів України. В 2004 році – отримав 2 подяки Держкомзему України: 1) За висококваліфіковану підготовку, супровід та сприяння у прийнятті Верховною Радою України Закону України «Про ретифікацію Угоди про позику (Проект «Видача державних актів на право власності на землю в сільській місцевості та розвиток системи кадастру») між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку»; 2) за активну позицію в реалізації державної політики у сфері регулювання земельних відносин та пропаганду земельного законодавства. Медаль «За розвиток Запорізького краю» та орденом «За заслуги 3 ступеня» Запорізької обласної ради. Нагороджений Почесною грамотою, подякою Кабінету Міністрів Держкомзему України, в 2010 р. — Подяка за вагомий внесок у реалізацію державної політики у сфері земельних відносин, 2013 р. – Грамота Ректора ЗНУ за активну участь у VIII  Міжнародній науково-практичній конференції «Трансформаційні процеси в економіці держави та регіонів», 2015 – Подяка Ректора ЗНУ за плідну роботу з обдарованою молоддю, значний внесок у розвиток студентської науково-дослідної роботи, 2015 р. –Диплом ІІІ ступеня у категорії «Професори» за перемогу в університетському конкурсі «Кращий науковець року-2014»,  2016 р. – Нагорода міського голови – за багаторічну сумлінну працю, бездоганну плідну викладацьку діяльність, особистий внесок у розвиток освіти і науки, активну громадську діяльність та з нагоди Дня науки, нагороджений Орденом рівноапостольного князя Володимира – за особистий внесок в справу відродження духовності, підвищення ролі Церкви в житті суспільства і держави.З 2011 року завідувач кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму Запорізького національного університету.
Користується повагою і авторитетом серед викладачів і студентів університету.
Область наукових інтересів
— Модернізація економіки шляхом розвитку виробничої та соціальної інфраструктури.
— Світові проблеми диверсифікації джерел генерації та постачання енергетичних ресурсів.
— Диверсифікація інноваційного розвитку агропромислового комплексу.
Міжнародна інтеграція та розвиток туризму (історико-культурного, рекреаційного, оздоровчого, природоохоронного, сільського та індустріального).
— Участь у законодавчій діяльності (Земельний кодекс, Закон про землеустрій, Закон про державний земельний кадастр).
— Був керівником проекту «Комплексна програма захисту земель від водної та вітрової ерозії в Запорізькій області» до 2010 року. Брав участь в міжнародних конференціях США, Англії, Австрії , Чехії, Угорщини.
Дійсний член Української екологічної академії наук України.
— Член спеціалізованої вченої ради Запорізького національного університету.
— Був керівником проекту «Комплексна програма захисту земель від водної та вітрової ерозії в Запорізькій області» до 2010року.
Брав участь в міжнародних конференціях США, Англії, Австрії , Чехії, Угорщини.
— Дійсний член Української екологічної академії наук України.
— Член спеціалізованої вченої ради Запорізького національного університету. Нагороджений Почесною грамотою, подякою Кабінету Міністрів Держкомзему України.
Монографії:
— Экономико-екологические проблемы реструктуризации землепользования. Издательсько – полиграфический отдел Института землеустройства УААН 2001г.
— Организационно – экономические основы построения и охраны земель фермерских хозяйств.
— Земельні ресурси України та їх використання. Київ – 2003р. «Урожай»
— Еколого-економічні засади реформування землекористування в ринкових умовах. Київ «Урожай» — 2006р.
— Розвиток Земельних відносин та ринку земель на українських землях від ІХ ст.. ХХІ ст.. Київ «Урожай» 2007р.
— Класифікація сільськогосподарських земель як наукова передумова їх екологобезпечного використання. Київ «Урожай» 2009р.
— Формування екологобезпечного землекористування в умовах водної та вітрової ерозії. Київ «Урожай» 2010р.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ВЕНГЕРСЬКА НАТАЛЯ СЕРГІЇВНА, доцент кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму.
Народилася 22 серпня 1986 року в смт. Комишуваха, Оріхівського району Запорізької області. У 2003 році стала студенткою економічного факультету Запорізького національного університету спеціальності «Облік і аудит». В 2008 році закінчила економічний факультет та отримала звання магістра економіки. Свою трудову діяльність розпочала в 2008 році на посаді асистента кафедри економічної теорії і підприємництва.
У листопаді 2008 року вступила до аспірантури Запорізького національного університету, спеціальність Економіка та управління підприємствами. У 2009 році вступила до Французького лінгвістичного центру ЗНУ на відділення «Французька мова у спеціальних цілях».
Автор більш 30 наукових статей, з яких сім статті в монографії у співробітництві, більш 20 опублікованих тез доповідей, більшість з яких присвячена тематиці розвитку сфери послуг в Україні. Брала участь у 30 міжнародних та всеукраїнських науково-практичних конференціях. Член Української Асоціації Викладачів і Дослідників Європейської Інтеграції з березня 2021 року. Член Запорізької Обласної Туристичної Асоціації з квітня 2021 року. В 2013 року захистила кандидатську дисертацію. Наталя Сергіївна наполегливо ставиться до своїх професійних обов`язків, користується довірою аудиторії, прагне постійного особистого та професійного самовдосконалення.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гамова Оксана Вікторівна – д.е.н., доцент кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму

Дисципліни

  1. Основи економічних знань
  2. Міжнародна економіка
  3. Ділові переговори в міжнародному бізнесі
  4. Міжнародні комерційні контракти
  5. Організаційно-інституційний механізм управління земельними ресурсами

Розклад консультацій

Вівторок 8.20 – 12.00

Четвер 8. 20 – 12.55

Біографія

Народилася 23 липня 1980 р. у м. Запоріжжі, українка. У 1997 р. закінчила СШ № 16. У 2002 р. закінчила Запорізьку державну інженерну академію за спеціальністю «Облік та аудит» та одержала диплом з відзнакою. У 2004 році закінчила Запорізький юридичний інститут за спеціальністю «Правознавство». Протягом 2004-2007 рр. навчалася у аспірантурі Запорізької державної інженерної академії на кафедрі «Облік і аудит». У 2009 р. захистила кандидатську дисертацію зі спеціальності 08.00.04 – Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності). В 2012 р. присвоєно вчене звання доцента кафедри обліку і аудиту. З 2004 р. працювала в Запорізькій державній інженерній академії, обіймала посади асистента, старшого викладача та доцента кафедри обліку і аудиту. З 01.01.2019 р. і по теперішній час працює на посаді доцента кафедри обліку, аналізу, оподаткування та аудиту Інженерного інституту Запорізького національного університету. У 2021 році захистила докторську дисертацію  зі спеціальності 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності.) З 1.09.2020 року і по теперішній час працюю на кафедрі міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму. Науково-педагогічний стаж — 17 років.

Наукова робота

Сфери наукових інтересів: Контроль, економічний та фінансовий аналіз на промислових підприємствах, економічна теорія, міжнародна економіка.

Тема дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук: «Управління фондом оплати праці у стимулюванні інноваційної діяльності промислового підприємства».

Тема дисертації на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук — на тему: «Стратегічні вектори управління конкурентоспроможності підприємств машинобудування»

Автор понад 100 наукових праць (на початок 2019 р.), з них 2 монографії в співавторстві Т.О., 1 монографія одноосібна,1 підручник МОНУ в співавторстві з проф. д.е.н. Череп А.В., понад 100 наукових статтей у фахових виданнях з економіки, Приймала участь у науково-практичних конференціях в т.ч. зі студентами. Проводить активну роботу щодо залучення студентів до наукової діяльності, є керівником кваліфікаційних робіт магістрів.

Членство у Всеукраїнській громадській організації «Українська асоціація економістів-міжнародників».

Член Громадської організації «Міжнародна фундація науковців та освітян» «IESF».

Проходила стажування :

  1. 04.2016 р-01.06.2016р.Тема: «Методика організації фінансово-економічного аналізу. Державний фінансовий контроль»
  1. 03.2020р. по 05.04.2020р. Інститут післядипломної освіти Дніпровського державного аграрно-економічного університету Тема: «Удосконалення професійної підготовки шляхом поглиблення й розширення професійних знань, умінь і навичок з педагогіки, професійних компетентностей, підвищення науково-педагогічного досвіду застосування сучасних методів викладання щодо обліку,аналізу,контролю та оподаткування з метою ефективного управління підприємством.
  1. з 26 липня до 27 серпня 2021 року. Міжнародне стажування з академічних досліджень та освіти під назвою «Інновації у викладанні в контексті глобалізації» (Варненський університет менеджменту,Болгарія).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Денисов Костянтин Вікторович, викладач кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму.
Народився 16.11.1986 року у м.Запоріжжя. У 2003-2008 роках навчався у Запорізькому національному університеті, здобув ступінь магістра з менеджменту зовнішньоекономічної діяльності та перекладача з англійської мови за фахом. У 2013-2014 роках навчався в аспірантурі Криворізького національного університету. У червні 2014 року захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю 08.00.03 «Економіка та управління національним господарством» під керівництвом д.е.н., проф. Череп А.В. Із початком АТО активно долучився до гуманітарної допомоги Збройним силам України, Національній гвардії України, добровольчим батальйонам. Разом із однодумцями заснував ГО «Волонтерський центр Запоріжжя». Має державні нагороди – відзнаку Президента України «За гуманітарну участь в Антитерористичній операції». Державний службовець 6-го рангу, у 2017-2019 роках працював у Державній службі України з питань ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, у 2019-2020 – Міністерстві у справах ветеранів України. Із червня 2020 року очолив Відділ у Запорізькій області Міністерства у справах ветеранів України. У серпні 2020 року посприяв укладанню Меморандуму про взаємодію та співпрацю між Міністерством у справах ветеранів України та Запорізьким національним університетом.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ДУГІЄНКО НАТАЛЯ ОЛЕКСАНДРІВНА, доцент кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму. Народилася 24 серпня 1975 року в с. Приморське Василівського району Запорізької області. В 1998 році закінчила Запорізький державний університет і отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Облік і аудит» та здобула кваліфікацію економіста. В тому ж році розпочала свою трудову діяльність на посаді асистента кафедри економічної теорії Запорізького державного університету.
В 2000-2004 рр. навчалась в аспірантурі Київського національного університету імені Вадима Гетьмана (кафедра політичної економії обліково-економічних факультетів). Впродовж вказаного періоду продовжувала свій трудовий шлях на посаді викладача кафедри економічної теорії. З 2004 року Наталя Олександрівна працювала старшим викладачем кафедри економічної теорії і підприємництва. Завдяки своїй цілеспрямованості, працездатності та наполегливості у 2007 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Амортизаційна політика та основні напрямки підвищення її ефективності в Україні» та отримала науковий ступінь кандидата економічних наук зі спеціальності економічна теорія та історія економічної думки. В 2012 році отримала атестат доцента кафедри кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму. Педагогічна майстерність Дугієнко Н.О. відповідає вимогам вищої школи, лекційні та практичні заняття проводяться на високому методичному і науковому рівні з використанням різноманітних прийомів активізації навчального процесу. Приймає участь у роботі багатьох міжвузівських та міжнародних науково-практичних конференціях. Коло наукових інтересів – конкурентоспроможність економіки, інвестиційна діяльність, інновації, амортизаційна політика.
Дугієнко Н.О. до роботи ставиться сумлінно, ініціативна, доручені завдання виконує акуратно у встановлений термін, користується довірою аудиторії. В якості суспільного навантаження виконує обов’язки заступника завідувача кафедри та куратора групи студентів економічного факультету.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

КОЛОБЕРДЯНКО ІВАН ІВАНОВИЧ, кандидат економічних наук, доцент, доцент кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів і економіки міжнародного туризму Запорізького національного університету. Колобердянко Іван Іванович – людина, доля якої вже більше ніж півстоліття нерозривно пов’язана із Запорізьким національним університетом (до 1985 року Запорізький державний педагогічний інститут). Він один із тих, хто стояв у витоків становлення і подальшого розвитку економічного факультету, 30-річчя якого відзначається у 2021 році.  Народився Колобердянко І.І. 19 травня 1949 р. в селі Новорозівка, Оріхівського р-ну, Запорізької області. В 1966 році закінчив Яснополянську СШ Оріхівського р-ну із золотою медаллю. Розпочав трудову діяльність столяром в Запорізькому спеціалізованому ремонтно-будівельному монтажному управлінні № 7 тресту «Дніпрометалургремонт». З 1967 року поєднував працю на виробництві із навчанням Запорізькому державному педагогічному інституті на заочному відділенні фізико-математичного факультету за спеціальністю «математика». З 1968 року продовжив навчання за цією спеціальністю на денному відділенні ЗДПІ, який успішно закінчив у 1971 році.  Свою педагогічну діяльність Колобердянко І.І. розпочав у 1971 році, коли після закінчення Запорізького державного педагогічного інституті він був рекомендований на посаду асистента кафедри політичної економії як один із найкращих випускників: Ленінський стипендіат; переможець Всесоюзного конкурсу студентських наукових робіт із суспільних наук; заступник секретаря комітету комсомолу інституту; брав активну участь у громадському житті інституту, в якості командира студентського  будівельного загону вишу виїздив на будівництво в Казахстан. Після проходження служби в лавах Радянської армії (1971 р.–1972 р.) продовжив працювати у Запорізькому педагогічному інституті асистентом кафедри політичної економії.
У 1977 році  вступив до аспірантури Київського торгівельно-економічного інституту на денне відділення за спеціальністю «політична економія» (08.00.01.). Після закінчення аспірантури та успішного захисту кандидатської дисертації у 1980 р. він  повернувся до Запорізького державного педагогічного інституту, який у 1985 році був реорганізований у Запорізький державний університет, а згодом у Запорізький національний університет.
Розпочавши свою педагогічну діяльність на посаді асистента, він продовжив працювати у різні часи старшим викладачем, доцентом, завідувачем кафедри економічної теорії, деканом економічного факультету.
Колобердянко І.І. безпосередньо брав активну участь у становленні і розвитку Запорізького національного університету. З 1986 року по 1991 рік працював завідувачем підготовчого відділення  вузу. У січні 1991 року він очолив економіко-правовий факультет, який у вересні цього ж року був реорганізований шляхом поділу на юридичний та економічний факультети. Відтоді і дотепер Колобердянко І.І. весь час працює на економічному факультеті. Будучи його першим деканом, він доклав багато зусиль щодо формування організаційної структури економічного факультету та поліпшення подальшої його роботи. Перебуваючи на цій посаді з 1991 р. по 1997 р., а з 1997 р. по 2005 р. як завідувач кафедри економічної теорії він приділяв велику увагу залученню до роботи на факультеті висококваліфікованих викладачів, створенню в колективі сприятливого соціально-психологічного клімату, формуванню атмосфери наукового пошуку і плідної педагогічної роботі. З листопаду 2010 р. по листопад 2011 р. Колобердянко І.І. виконував обов’язки  завідувача кафедри економічної теорії і підприємництва. З відкриттям на факультеті у 2008 р. спеціальності «Міжнародна економіка» він, разом з викладачами кафедри, працює над підготовкою фахівців за цим напрямом, розробляючи та вдосконалюючи нові курси навчальних дисциплін.
Протягом усієї викладацької роботи в університеті зарекомендував себе як високопрофесійний спеціаліст, одним із перших серед викладачів кафедри розпочав читати такі фундаментальні дисципліни як «Мікроекономіка», «Макроекономіка», «Державне регулювання економіки», «Митне регулювання зовнішньоекономічної діяльності», «Сучасні тенденції глобалізації» та інші. Він постійно вдосконалює педагогічну майстерність, читає лекції і проводить практичні заняття на високому теоретичному і методичному рівні, широко впроваджує інноваційні методи навчання із використанням сучасних комп’ютерних інформаційних та комунікативних технологій.
Колобердянко І.І. працює над виконанням завдань по реалізації концептуальних засад реформування економічної освіти в контексті Закону України «Про вищу освіту». З 2006 року є головою науково-методичної ради економічного факультету та членом навчально-методичної ради Запорізького національного університету. Він спрямовує її роботу на подальше підвищення викладачами кафедр якісного рівня освітнього процесу, створення ними електронних навчально-дидактичних комплексів дисциплін, інтерактивних посібників. Маючи за плечима чималий досвід з навчально-методичної роботи та, володіючи навичками педагогічної майстерності, він щиро ділиться ними з молодими викладачами. Співпрацюючи зі студентами, сприяє виробленню у них навичок здійснення ефективної самостійної навчальної та наукової роботи, формуванню креативного економічного мислення.
Колобердняко І.І. активно займається науковою роботою. В коло його наукових інтересів входять проблеми ринкової трансформації економіки України, формування економіки знань. Наразі безпосередньо досліджує тему «Економічна роль держави за умов глобалізації суспільного розвитку», бере активну участь у міжрегіональних науково-практичних конференціях. Він є автором понад 200-ти наукових та науково-методичних праць. Активно залучає до наукового пошуку здобувачів вищої освіти університету.
Колобердянко І.І. бере активну участь у громадському житті Запорізького національного університету. Проводить виховну роботу серед здобувачів вищої освіти, спрямовану на формування у них національної самосвідомості, почуття патріотизму, любові до своєї Батьківщини, безпосередньої причетності до розбудови національної економіки та особистої відповідальності за майбутнє  України. Користується заслуженою повагою і авторитетом серед викладачів і студентів університету.
Колобердянко І.І. – ветеран праці, за багаторічну сумлінну працю, особистий внесок у розбудову та розвиток Запорізького національного університету, в якому він працює вже майже 50 років, та економічного факультету, неодноразово заохочувався подяками та грамотами ректора Запорізького національного університету та Запорізької міської ради. У 2009 році його нагороджено орденом ІІ – го ступеня «За заслуги перед Запорізьким краєм». У 2019 році – оголошена Подяка Міністерства освіти і науки України.
Колобердянко І.І. сповнений сил і енергії, з оптимізмом дивиться у майбутнє економічного факультету і бачить його у сузір’ї побратимів  провідних вишів України.


КОРІННИЙ СЕРГІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ, кандидат економічних наук, доцент, доцент кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів і економіки міжнародного туризму.
Народився 18 травня 1989 року в м. Діліжан, Вірменія, в родині військовослужбовця, українець. У 1990 році переїхав з родиною до м. Запоріжжя у зв’язку з призначенням батька до нового місця служби.
У 2006 році вступив до ДВНЗ «Запорізький національний університет» на факультет менеджменту за спеціальністю «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності» денної форми навчання.
У 2011 році закінчив повний курс навчання та отримав диплом магістра з відзнакою з призначенням кваліфікації – магістр з менеджменту зовнішньоекономічної діяльності, менеджер-економіст, перекладач Англійської мови за фахом.
У вересні 2011 року був прийнятий на роботу начальником відділу маркетингу ПАТ «Запорізький механічний завод» м. Запоріжжя, де пропрацював до листопаду.
З листопаду 2011 року був звільнений з ПАТ «Запорізький механічний завод» у зв’язку зі вступом до цільової аспірантури денної форми навчання ДВНЗ «Запорізький національний університет».
У 2014 році захистив кандидатську дисертацію зі спеціальності 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності) за темою «Управління енерговитратами на промислових підприємствах».
З вересня 2014 року працював викладачем кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економічної теорії. З вересня 2019 – старшим викладачем кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів і економіки міжнародного туризму. З лютого 2020 року – доцентом кафедри.
З грудня 2011 року по теперішній час Корінний С.О. є радником ТОВ «Запорізький механічний завод» з комерційних питань, питань інноваційного і стратегічного розвитку підприємства. Також займається науково-практичним консультуванням багатьох промислових підприємств України, серед яких варто зазначити ТОВ «Запорізький тепловозоремонтний завод», ПрАТ «Металургтрансремонт», ТОВ «ВО «ТрансГрупСервіс» тощо.
Корінний С. О. має більше 60 наукових та навчально-методичних праць. Основний напрямок досліджень: природні ресурси; охорона навколишнього середовища; енергетика; машинобудування; металургія.
Корінного С.О. нагороджено численними грамотами за високі досягнення у науково-педагогічній діяльності, сумлінну працю, значний особистий внесок у розвиток науки, патріотичне виховання молоді.
Стажування
2015 р. – Запорізький національний університет, тема: «Психолого-діагностичні засади викладацької майстерності у вищій школі».
2018 р. – Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління, курс «Організація та здійснення управління та контролю у галузі раціонального використання природних ресурсів та охорони навколишнього природного середовища суб’єктами господарювання».
2020 р. – Вища школа менеджменту інформаційних систем (м. Рига, Латвія), тема «Нові технології та інновації у вищій освіті: активне викладання і навчання».
2020 р. – Запорізький національний університет, тема «Інноваційні підходи до викладання академічного письма» англійською мовою.
2021 р. – Університет Бабеша-Бояї (м. Клуж-Напока, Румунія), тема «Тиждень для співробітників з управління проєктами» в рамках академічної мобільності викладачів ERASMUS+.
2021 р. – ТОВ «Запорізький тепловозоремонтний завод», тема ««Дослідження організаційно-управлінських і виробничо-господарських особливостей міжнародної діяльності ТОВ «Запорізький тепловозоремонтний завод» та умов проведення виробничої практики студентів».
Дисципліни:
— Міжнародна економіка;
— Зовнішньоекономічна діяльність регіону;
— Міжнародні компанії в умовах глобалізації;
— Новітні форми міжнародного бізнесу;
— Професійно-орієнтований практикум іноземною мовою (Англійська).

Графік консультацій:
П’ятниця 9-35-11-00


ЛУБЕНЕЦЬ ІГОР ОЛЕКСІЙОВИ
Ч, старший викладач  кафедри. Народився 11 грудня 1962 року в м. Запоріжжя в сім`ї службовців.  З 1970-1980 року навчався у школі СШ № 63. З 1981 по 1983 рік перебував в лавах Радянської арміі. З 1984 року працював на машинобудівному заводі “Іскра” і вчився на заочному відділенні економічного факультету Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка, який закінчив в 1994 році за фахом викладача економічних дісціплин. З 1995  по 2003 рік працював викладачем в Запорізькому технічному університеті на кафедрі “Політекономія”. З 2004 року працює старшим викладачем на кафедрі “Економічної теорії та підприємництва” Запорізького національного університету. Ігор Олексійович наполегливо ставиться до своїх професійних обов`язків, користується довірою аудиторії, прагне постійного особистого та професійного самовдосконалення.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ОСАУЛ АЛІНА ОЛЕКСАНДРІВНА громадянка України, освіта вища, старша викладачка кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму, начальниця відділу міжнародних зв`язків ЗНУ.
Народилася 30 січня 1976 р. у м. Запоріжжя у сім`ї службовців. Навчалася у школі-гімназії № 71 із поглибленим вивченням англійської мови. У вересні 1998 р. вступила до лав Запорізького державного університету, де навчалася на факультеті менеджменту. Проходила мовну та виробничу практику в інформаційній агенції м. Москва (РФ) та АБ «Металург (Україна)». Протягом навчання в університеті сформувалися наукові інтереси, які були втілені при написанні дипломної роботи на тему «Загальні тенденції розвитку світового ринку послуг. Використання світового досвіду у формуванні українського ринку інформаційних послуг». Отримала диплом з відзнакою за спеціальністю менеджмент зовнішньоекономічної діяльності підприємства, перекладач з англійської мови за фахом. Трудову діяльність розпочала одразу після закінчення університету на кафедрі економічної теорії Запорізького державного університету у вересні 1998 р. З 1998 року та по теперішній час працює на кафедрі Міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму. В якості старшої викладачки Осаул Аліна читає лекції, веде практичні заняття, проводить консультації з дисциплін Економічна теорія, Вступ до міжнародної економіки, Теорії міжнародної економіки. Має сильний інтерес до вдосконалення знання англійської мови та інтеграції цих знань у навчальний процес. Осаул Аліна обіймала посаду заступника декана з міжнародної діяльності Економічного факультету з 2014 року. З 2019 року очолює Відділ міжнародних зв`язків ЗНУ. Осаул Аліна Олександрівна постійно вдосконалює професійні навички. Бере участь участь у тренінгах, спрямованих на написання освітніх проєктів в рамках ЄС Еразмус +. У листопаді 2019 року стала учасницею Міжнародного тижня Еразмус+ в Україні, Київ, Україна. У травні 2016 року та червні 2017 року брала участь у навчальній мобільності в Університеті Бабеш-Боляй, Клуж-Напока, Румунія, на факультеті економіки та ділового адміністрування в рамках програми Erasmus + з країнами-партнерами.
У квітні 2018 року брала участь у Міжнародному навчальному тижні в якості запрошеного викладача в Університеті Печа, Угорщина. У березні 2018 року та листопаді 2019 року проходила стажування в Навчальному комплексі Сан-Март Шавань, Ангулем, Франція. У листопаді 2019 року, жовтні-грудні 2020 року проходила стажування в рамках міжнародного проєкту «Зміни в учительській та університетській діяльності у 21 столітті», Университет Масарика, Брно, Чеська Республіка.

Осаул Аліна Олександрівна завжди прагне до підвищення свого наукового та професійного рівня, відповідальна, має добре розвинені математичні, аналітичні та комунікативні здібності.
Користується повагою і авторитетом серед викладачів і студентів університету. Коло професійних інтересів — розвиток нематеріальних форм капіталу, неринковий сектор економіки, міжнародна торговельна політика, креативна економіка, сталий розвиток, туризм.

ПЕРЕВЕРЗЄВА АННА ВАСИЛІВНА громадянка України, освіта вища, доктор економічних наук, доцент. Народилася 24 лютого 1985 року. Переверзєва А.В. розпочала свою трудову діяльність асистентом кафедри економічної теорії та підприємництва Запорізького національного університету. Стаж науково-педагогічної роботи у вищих навчальних закладах 12 років, у тому числі в Запорізькому національному університеті 12 років. З 01.09.2007 по 31.10.2007 працювала асистентом кафедри економічної теорії і підприємництва Запорізького національного університету. З 01.11.2010 по 01.01.2013 працювала асистентом кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економічної теорії Запорізького національного університету. З 02.09.2013 по 31.08.2015 працювала старшим викладачем кафедри міжнародної економіки та економічної теорії Запорізького національного університету. З 01.09.2015 до цього часу працює доцентом кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму Запорізького національного університету. Переверзєва А.В. у 2012 році захистила кандидатську дисертацію. У 2018 році отримала вчене звання доцента. У 2019 році захистила докторську дисертацію на тему: «Комплексний розвиток людських ресурсів об’єднаних територіальних громад в умовах децентралізації: регіональний вимір». Переверзєва А.В. як науковий співробітник бере участь у держбюджетних темах: «Створення, розвиток інфраструктури і технологій управління комунальною власністю України» (2017-2019 рр., номер державної реєстрації 0117U0005101/17) та «Геопросторова та інфраструктурна перебудова децентралізованих самоврядних соціально-економічних об’єднань багатовекторного розвитку» (2019-2021 рр., номер державної реєстрації 0119U000224) проблемної науково-дослідної лабораторії «Науки про Землю» Запорізького національного університету. Переверзєва А.В. вдосконалює свої знання з іноземних мов. Отримала сертифікат, який підтверджує достатньо високий рівень володіння іноземною мовою, у 2018 році (сертифікат B2 з польської мови № 0002200, Познань). Має сертифікат B2 з німецької мови курсів «Інтенсивного вивчення іноземних мов» ЗНУ (ПМ №46/17), сертифікат DELF/DALF рівня B1 з французької мови (№ 380056-001541). У період 28.07-28.08.2017 р. пройшла курси підвищення рівня володіння польською мовою у м. Цешин. Отримала сертифікат про проходження курсів. Володіє китайсько мовою на рівні HSK 3. Брала участь у міжнародних проектах та стажуваннях: certificate UNIDO «Cleaner Production» (Екологічно чисте виробництво) (CP award for consultant) (04.12.2014); cтажування на факультеті бізнесу та економіки Міжнародного Університету Шиллеру, Гейдельберг, Німеччина (15-27 липня, 2016, тема: «Освітній процес, сучасні методики викладання та організації наукових досліджень: досвід Міжнародного університету Шиллера»); стажування University of Tartu in the European Studies in organization of international industrial and green tourism in Zaporizhzhya region Narva College «Challenges of multilingual education in Ukraine» (18-19 травня 2017 р.); стажування «European innovative approaches to education in economics and management», Литовський Інститут аграрної економіки у м. Вільнюс, Литва (3-21 вересня 2019 р.). Бере участь у підготовці міжнародних проектів: учасник проекту Жана Моне «European Studies in organization of international industrial and green tourism in Zaporizhzhya region» (2019 р.), координатор проекту Жана Моне «European land management practices» (2020 р.). Переверзєва А.В. має понад 110 публікацій, з яких: 18 навчальних посібників, 50 статей, з них 44  – статті в фахових виданнях, затверджених ВАК України, 6 статей у міжнародних виданнях, з яких 3 статті, опубліковані у журналі із наукометричним індексом Web of Science та Scopus, 2 розділи у монографіях, 1 одноосібна монографія, 1 одноосібна монографія, опублікована міжнародним видавництвом, 1 патент на корисну модель.  Брала участь у більше ніж 50 наукових конференціях, серед яких: Міжнародна науково-практична конференція «Економіка, підприємництво та бізнес-культура: трансформація в умовах розвитку інновацій (Херсон, 13-14 березня 2015 року), Міжнародна науково-практична конференція «Виклики та перспективи розвитку нової економіки на світовому, державному та регіональному рівнях» (Запоріжжя, 14-15 квітня 2017), Міжнародна науково-практична конференція «Емерджентність економічних систем у сфері управління суспільним розвитком» (Черкаси, 18-19 квітня 2018 р.), Еко форум (Запоріжжя, 30.05-05.06.2018), International scientific conference «The formation of a modern competitive environment: integration and globalization» (Greenwich, 25 May 2018), International Scientific Conference «Eastern European Studies: Economics, Education and Law» (Burgas, 7-8 June 2018). Переверзєва А.В. є консультантом учнів-презерів конкурсу наукових робіт  МАН. Є членом журі олімпіади з економіки. Керує науково-дослідною роботою студентів. У 2014-2015 н.р. підготовка наукових робіт студентів спеціальності «Міжнародна економіка» на конкурс «Молодь опановує маркетинг», робота яких увійшла у ТОР-10 і посіла призове місце. Переверзєвої А.В. є переможницею обласного конкурсу для обдарованої молоді в галузі науки в 2018 р. (галузь «Менеджмент»). Переверзєва А.В. є визнаним фахівцем у Європі з питань формування та розвитку людського капіталу, управління людськими ресурсами. Її праці публікуються у фахових виданнях Польщі, Прибалтики. Переверзєва А.В. з 2018 р. є рецензентом видань з міжнародними наукометричними базами Web of Science у Польщі.  Переверзєва Анна Василівна завжди прагне до підвищення свого наукового та професійного рівня, відповідальна, має добре розвинені математичні, аналітичні та комунікативні здібності. Користується повагою і авторитетом серед викладачів і студентів університету.

САРНАЦЬКИЙ ОЛЕКСАНДР ПЕТРОВИЧ, професор кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму.
Сарнацький Олександр Петрович народився 7 вересня 1954 р. у м. Запоріжжі. 1969 р. закінчив восьмирічну школу № 84 і вступив до Запорізького металур-гійного технікуму ім. А Н. Кузьміна, після закінчення якого в 1973 р. здобув кваліфікацію техніка-механіка. В 1973-1974 рр. працював на Запорізькому вогнетривкому заводі звідки і був призваний до лав Радянської Армії. Після служби в армії вступив до Київського державного університету ім. Т. Г. Шев-ченка, який закінчив 1981 р. та отримав диплом з відзнакою за спеціальністю «Історик, викладач історії, історії КПРС та суспільствознавства». В 1981-1982 рр. працював старшим методистом Київської обласної організації Укра-їнського товариства охорони пам’яток історії та культури, а з листопада 1982 р. почав працювати асистентом на кафедрі історії КПРС Запорізького маши-нобудівного інституту ім. В. Я. Чубаря.
Відразу після завершення річної аспірантури в Київському державному уні-верситеті ім. Т. Г. Шевченка 1989 р. захистив кандидатську дисертацію на те-му: «Діяльність більшовицьких організацій України по залученню демокра-тичної інтелігенції на бік робітничого класу в роки нового революційного піднесення (1910-1914 рр.)» в цьому ж університеті та продовжив роботу далі на цій же кафедрі в Запорізькому машинобудівному інституту ім. В. Я. Чуба-ря спочатку на посаді старшого викладача, а потім з 1992 р. – доцента.
1998 р. переведений на роботу доцентом на кафедру міжнародних економіч-них відносин і в цьому ж році був призначений на посаду заступника декана ФЕУ по заочному відділенню, на якій пропрацював до вересня 2002 р. У ве-ресні цього ж року був направлений на річне стажування на історичний факу-льтет до Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Піс-ля завершення стажування продовжив роботу далі на цій же кафедрі на поса-ді доцента. 2008 р. захистив докторську дисертацію на тему: «Російський са-модержавний апарат та українські політичні партії (1910-1917 рр.)» в Дніпро-петровському національному університеті імені Олеся Гончара. 2011 р. отри-мав вчене звання професора по кафедрі міжнародних економічних відносин. У травні-серпні 2016 р. тимчасово виконував обов’язки завідувача кафедри, а кафедра у цей час отримала ліцензію на випуск магістрів з відповідної спеці-альності.
2010 р. при підтримці завідувача кафедри міжнародних економічних відно-син доц. Гамова М. С. і ректора Запорізького національного технічного уніве-рситету проф. Бєлікова С. Б. при кафедрі було відкрито першу в Запорі зько-му регіоні аспірантуру з історії науки і техніки. 2017 р. аспірантка кафедри Чумаченко О. А. захистила кандидатську дисертацію з історії науки і техні-ки на тему: «Розвиток галузі авіадвигунобудування в УРСР 1950-х – початку 1990-х рр.» в Національній науковій сільськогосподарській бібліотеці Націо-нальної академії аграрних наук України (м. Київ). Але, на жаль, аспірантура з історії науки і техніки в ЗНТУ припинила своє існування в зв’язку зі вступом у дію нового Закону про вищу освіту.
В серпні 2019 р. звільнився з НУ «Запорізька політехніка» у зв’язку з закінче-нням строку контракту за власним бажанням. У вересні цього ж року був прийнятий на роботу в ЗНУ професором на кафедру міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

СЛОБОДЯНИК ІРИНА МИКОЛАЇВНА, викладач кафедри міжнародної  економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму. Народилася 10 грудня 1980 року в Запоріжжі .У 1997 році закінчила гімназію №93. В 2003 році закінчила Запорізький національний технічний університет і отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Фінанси» та здобула кваліфікацію фінансист. У 2004 році розпочала свою трудову діяльність в банківській сфері на посаді економіста та завдяки своїй цілеспрямованості та працездатності вже у 2007 року займала керівну посаду керівник Управління роздрібних продаж. У банківській сфері пропрацювала більше 10років. Бажання поглиблювати свої знання сприяло вступу до аспірантури Запорізького національного університету у вересні 2018 року. З березня 2021 року працює на  посаді викладача кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму Запорізького державного університету. До роботи ставиться сумлінно та ії задоволенням,завжди прагне професійного вдосконалення.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.