18 жовтня з нагоди відзначення Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми на економічному факультеті ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбувся просвітницький захід, який зібрав небайдужих серед викладачів і здобувачів освіти. Головною метою зустрічі стало привернення уваги до проблеми протидії торгівлі людьми, підвищення обізнаності студентів. Підвищення поінформованості про це явище та розуміння своєї ролі в попередженні такого злочину – це важливий аспект формування свідомого суспільства.
Захід розпочався виступом в.о. декана економічного факультету Валентини Гельман. Вона підкреслила важливість інформування молоді та студентства щодо небезпек, пов’язаних із торгівлею та повідомила, що 18 жовтня в Європі відзначають День боротьби з торгівлею людьми, який нагадує про серйозність та глобальну значущість цієї проблеми. Заступниця декана з виховної роботи Наталія Терент’єва акцентувала увагу на тому, що торгівля людьми належить до найтяжчих злочинів проти особистості, що має як економічні, так і соціальні, педагогічні та психологічні причини. Під час мінілекції для студентів на тему «Торгівля людьми як глобальна проблема» Наталія Терент’єва зазначила, що Україна підтвердила свою готовність до боротьби з цим явищем, ратифікувавши у вересні 2010 року Конвенцію Ради Європи про боротьбу з торгівлею людьми, що стало кроком демонстрації зобов’язання держави впроваджувати міжнародні стандарти й принципи у сфері захисту прав людини. Також лекторка повідомила студентам, що у національному законодавстві України боротьба з торгівлею людьми врегульована статтею 149 Кримінального кодексу, яка визначає такі злочинні дії, як вербування, переміщення, приховування, передача чи отримання людини з метою її експлуатації через використання обману, шантажу або вразливого стану жертви. Наприкінці вона визначила види експлуатації, які можуть бути різноманітними: комерційне усиновлення (удочеріння), залучення до порнобізнесу, використання у збройних конфліктах, втягнення в злочинну діяльність, трансплантація органів або насильницьке донорство, примус до проституції, рабство або умови, подібні до рабства, примусова праця, а також боргова кабала.
Проведений освітньо-просвітницький захід на економічному факультеті ЗНУ став ще одним кроком у боротьбі з глобальною проблемою торгівлі людьми. Також обговорювалися питання формування навичок безпечної поведінки під час подорожей та перебування в нових місцях, а також підтримка самоідентифікації постраждалих від торгівлі людьми.
Наталія Терент’єва, аступниця декана економічного факультету з виховної роботи